کودک باشیم

تاریخ:چهارشنبه 20 آذر 1392-11:01 ب.ظ

شتر جانور بارکش است. آماده برای اسارت، هرگز عصیان نمی کند. او حتی نه نمی تواند بگوید. او یک مومن است. یک پیرو، یک برده با ایمان. در معرفت انسانی، این پایین ترین است.

شیر یک انقلاب است.

آغاز یک نه ی مقدس است.

در معرفت شتر، همیشه نیاز به کسی هست که رهبری کند و به او بگوید: "باید چنین کنی". او نیاز به "ده فرمان" دارد. او به تمام مذاهب، به تمام متون مقدس و به تمام کشیشان نیاز دارد زیرا نمی تواند به خودش اعتماد کند. او شهامت ندارد. روح ندارد و اشتیاقی برای آزادی ندارد. او مطیع و فرمانبردار است....
شیر اشتیاقی برای آزادی است، خواهشی برای نابود کردن تمام زندان هاست. شیر نیاز به هیچ رهبری ندارد، او برای خودش کفایت می کند. او به هیچ کس دیگر اجازه نمی دهد به او بگوید "تو باید چنین کنی". این برای غرور او توهین آمیز است. او فقط می گوید "من اراده می کنم". شیر مسئولیت و تلاشی عظیم است برای گسستن تمام زنجیرها.

ولی حتی شیر نیز والاترین قله رشد انسان نیست. والاترین قله زمانی است که شیر نیز از میان یک دگردیسی عبور کند و یک کودک شود. کودک معصوم است. او مطیع نسیت؛ مومن نسیت. نامومن هم نیست. اعتماد خالص است. کودک یک آری مقدس به جهان هستی است، یک آری مقدس به زندگی و هر آنچه در آن قرار دارد.

کودک اوج خلوص، صداقت، اصالت، پذیرش و باز بودن به جهان هستی است.
آری گفتن کودک به سبب ترس او نیست. او آری می گوید زیرا که عشق می ورزد، زیرا که اعتماد دارد. او آری می گوید چون معصوم است. او نمی تواند متصور شود که می تواند فریب بخورد. آریِ او، یک اعتماد است.

(منتظر نظرات سودمند شما هستیم) 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic